Libor Michálek: informace ze senátu 10

Hezký podvečer,

dovoluji si Vám zaslat „jubilejní“ 10-tou informaci na téma, čím se zabývám v politice. A také s kým a s čím se v politice setkávám, ať již v dobrém či méně dobrém.

Začnu tím méně příjemným: V minulém týdnu jsem se v Poslanecké sněmovně účastnil jednání zástupců kontrolního výboru Evropského parlamentu, a to ve věci kontrolních mechanismů nad čerpáním finančních prostředků z fondů EU. Kritika z EP byla silná, ale to překvapivé nebylo.

Překvapilo mě spíš to, jak někteří senátoři či poslanci za českou stranu vytvářeli dojem, že v zásadě je vše v pořádku a není moc co měnit. Připadal jsem si jako v dobách komunismu, když se prominenti bili do prsou, jak plní plán na 110 %. Tak jsem si dovolil oponovat. Blíže viz část „Legislativa“ v příloze.

Nepříjemná byla rovněž reportáž TV NOVA, v níž mi bylo nepřímo vytýkáno, že mi ČNB a později SFŽP proplatil náklady na manažerské studium MPA. Podrobněji se této reportáži věnuji na svém blogu:

http://blog.aktualne.cz/blogy/libor-michalek.php?itemid=22589

Velmi dobrý dojem jsem měl naopak ze semináře Etika v podnikání, který se konal v Senátu 25.3. Zúčastnilo se jej odhadem 100 manažerů a většina z těch, kteří na semináři vystoupili, představili řadu příkladů „best practice“ v této oblasti.

Za pozitivní považuji rovněž iniciativu, která má za cíl vytvořit celospolečenskou platformu Athenaeum, a to za účasti řady osobností nejen z oblasti politiky a podnikání, ale i z oblasti vědy, neziskového sektoru, umění nebo sportu.

Domnívám se, že naše společnost potřebuje více pozitivních příkladů. Ne nutně to musí být osobnosti jako pan Tomáš Halík, který tento měsíc obdržel prestižní Templetonovu cenu (pro zajímavost připojuji odkaz na jeho vyjádření ke korupci).

http://www.youtube.com/watch?v=mp15M0mFYcQ

Oceňovat, chválit a prezentovat ty, kteří dosáhli něčeho výjimečného, je důležité v každé věkové skupině. Koncem února jsem měl tu čest předávat ceny Jana Zajíce dvěma studentům Adamu Strakovi a Vítovi Mužíkovi.

http://opavsky.denik.cz/zpravy_region/ceny-jana-zajice23022014.html

Zkusme se v našem okolí porozhlédnout a povzbudit ty, kterým se daří v určité oblasti. Možná tím přispějeme k rozvinutí potenciálu, který bude jednoho dne znamenat velký přínos pro celou naši společnost.

Přeji Vám hezké jarní dny

Mgr. Libor Michálek, MPA

Senátor

 

Zprávu najdete pod tímto odkazem: Info Z10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..