Libor Michálek: informace ze Senátu 15

Hezké odpoledne,

píšu mimořádně s  časovým odstupem 7-mi týdnů, neboť jsem čekal na ustavující schůzi Senátu v novém 10-tém volebním období.

Po dnešku je tedy jasno: na období dalších 2 let byl předsedou Senátu zvolen pan Milan Štěch z ČSSD, za místopředsedy byli zvoleni: Zdeněk Škromach z ČSSD, Přemysl Sobotka z ODS a Miluše Horská, nezávislá senátorka navržená KDU-ČSL. Nově k nim přibyl Ivo Bárek z ČSSD.

Po říjnových volbách je tedy složení Senátu barevnější: kromě oranžové, tmavě modré i světle modré, žluté, fialové a červené, máme nyní i zelenou.
http://www.zeleni.cz/zeleni-zalozili-svuj-historicky-prvni-senatorsky-klub/

Senát letos slaví 18 let od svého vzniku. Parlamentní demokracie se „zrodila“ z vůle občanské společnosti. Když mladý člověk dospěje do 18-ti let, zpravidla již rodičům moc nenaslouchá.

Jsem rád, že Senát naopak ve své „dospělosti“ začíná občanské společnosti naslouchat více. Přesně 30 senátorů a senátorek se nyní hlásí k podpoře iniciativy Rekonstrukce státu (do října to bylo jen 10).

Dále je dle mého názoru pozitivní, že 3 ze 4 osobností, které jsem před volbami podporoval, v senátních volbách uspěli. J A dodatečné gratulace samozřejmě patří všem sdružením a hnutím, které uspěli v komunálních volbách a usilují o transparentní správu majetku ve svých obcích.

Přestože v několika městech došlo k „obejití“ vítěze voleb, jsem velmi rád, že např. v Praze a Brně vstoupily do vedení magistrátů osobnosti, kterých si vážím.
http://brno.idnes.cz/sliby-noveho-vedeni-brna-ctyrkoalice-dst-/brno-zpravy.aspx?c=A141112_2115504_brno-zpravy_daj

Poněkud menší radost jsem měl z 2 osobností, které vystoupily v sobotu na Žofíně. Pomohly mi ale uvědomit si, proč se po listopadu 1989 vytratila ta euforie. Komentář připojuji zde: http://blog.aktualne.cz/blogy/libor-michalek.php?itemid=24138

Kdyby Vás zajímalo, za jaké názory na privatizaci se vyhazovalo z práce v roce, kdy se Senát „narodil“, můžete se podívat na článek, který mi tehdy vyšel v Hospodářských novinách.
http://www.libormichalek.cz/img/static/Clanek_HN_96_2_.pdf

Tak jsem vděčný, že jako senátor už můžu dnes prezentovat názory opravdu svobodně, a to včetně názorů na vystupování pana prezidenta.
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1096898594-udalosti-komentare/214411000371104/obsah/361626-kritika-prezidenta

Při změnách legislativy se budu snažit, aby obavy o ztrátu zaměstnání příště nemuseli mít ani ředitel ČOI, ředitelka Úřadu práce nebo třeba šéfka ERU.

Přeji Vám, ať máte svobodu bez  jakýchkoliv obav.

Libor Michálek

Info Z15

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..