Libor Michálek: informace ze Senátu 15

Hezké odpoledne,

píšu mimořádně s  časovým odstupem 7-mi týdnů, neboť jsem čekal na ustavující schůzi Senátu v novém 10-tém volebním období.

Po dnešku je tedy jasno: na období dalších 2 let byl předsedou Senátu zvolen pan Milan Štěch z ČSSD, za místopředsedy byli zvoleni: Zdeněk Škromach z ČSSD, Přemysl Sobotka z ODS a Miluše Horská, nezávislá senátorka navržená KDU-ČSL. Nově k nim přibyl Ivo Bárek z ČSSD.

Po říjnových volbách je tedy složení Senátu barevnější: kromě oranžové, tmavě modré i světle modré, žluté, fialové a červené, máme nyní i zelenou.
http://www.zeleni.cz/zeleni-zalozili-svuj-historicky-prvni-senatorsky-klub/

Senát letos slaví 18 let od svého vzniku. Parlamentní demokracie se „zrodila“ z vůle občanské společnosti. Když mladý člověk dospěje do 18-ti let, zpravidla již rodičům moc nenaslouchá.

Jsem rád, že Senát naopak ve své „dospělosti“ začíná občanské společnosti naslouchat více. Přesně 30 senátorů a senátorek se nyní hlásí k podpoře iniciativy Rekonstrukce státu (do října to bylo jen 10).

Dále je dle mého názoru pozitivní, že 3 ze 4 osobností, které jsem před volbami podporoval, v senátních volbách uspěli. J A dodatečné gratulace samozřejmě patří všem sdružením a hnutím, které uspěli v komunálních volbách a usilují o transparentní správu majetku ve svých obcích.

Přestože v několika městech došlo k „obejití“ vítěze voleb, jsem velmi rád, že např. v Praze a Brně vstoupily do vedení magistrátů osobnosti, kterých si vážím.
http://brno.idnes.cz/sliby-noveho-vedeni-brna-ctyrkoalice-dst-/brno-zpravy.aspx?c=A141112_2115504_brno-zpravy_daj

Poněkud menší radost jsem měl z 2 osobností, které vystoupily v sobotu na Žofíně. Pomohly mi ale uvědomit si, proč se po listopadu 1989 vytratila ta euforie. Komentář připojuji zde: http://blog.aktualne.cz/blogy/libor-michalek.php?itemid=24138

Kdyby Vás zajímalo, za jaké názory na privatizaci se vyhazovalo z práce v roce, kdy se Senát „narodil“, můžete se podívat na článek, který mi tehdy vyšel v Hospodářských novinách.
http://www.libormichalek.cz/img/static/Clanek_HN_96_2_.pdf

Tak jsem vděčný, že jako senátor už můžu dnes prezentovat názory opravdu svobodně, a to včetně názorů na vystupování pana prezidenta.
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1096898594-udalosti-komentare/214411000371104/obsah/361626-kritika-prezidenta

Při změnách legislativy se budu snažit, aby obavy o ztrátu zaměstnání příště nemuseli mít ani ředitel ČOI, ředitelka Úřadu práce nebo třeba šéfka ERU.

Přeji Vám, ať máte svobodu bez  jakýchkoliv obav.

Libor Michálek

Info Z15

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..