Libor Michálek: informace ze Senátu 17

Nejvíce mailů, které od občanů poslední dobou dostávám, se týká zákazu islámu. Přestože odsuzuji praktiky teroristů, nepovažoval bych za správné, pokud by se v reakci na události v Paříži, v Nigeru nebo v Sýrii začalo na každého muslima pohlížet jako na možného vraha. Napsal jsem tedy k tomuto tématu blog, který je dostupný zde.

Líbí se mi, jakou formu „války“ s terorem zvolila skupina Anonymous. (viz odkaz) Doufám, že se zvýší návštěvnost Anonymous Coffee, kde se s Vámi rád setkám.

V sobotu uplynul rok od jmenování Sobotkovy vlády. Asi nejlépe vystihnul „způsob vládnutí“ pana premiéra Martin Fendrych ve svém článku. Já jen dodávám, co se mně na panu premiérovi líbí: Neprovokuje jako Zeman, Nečas nebo Kalousek obyčejné lidi. A panu ministru financí patří gratulace, že deficit státního rozpočtu za rok 2014 je o 34 miliard nižší, než se plánovalo.

Samozřejmě, že se vládě řada věcí nepovedla. Ale jsem rád, že třeba ohledně služebního zákona se ozval Brusel. Poměrně rezolutní stanovisko může přimět vládu, aby v tomto roce vydala např. nařízení ohledně ochrany whistleblowerů.

A tam, kde vláda legislativní aktivitu neplánuje, byť ji voličům slíbila, se pokusím prosadit senátní návrh zákona. Aktuálně mám připravenou novelu, která má zamezit trafikám v dozorčích radách a statutárních orgánech státem ovládaných firmách.
http://www.libormichalek.cz/lang_cs/clanek/13/16/

Návrh zákona vychází z doporučení iniciativy Rekonstrukce státu a upravuje pravidla pro výběrová řízení na obsazení míst členů dozorčích a statutárních orgánů a také pravidla pro jejich odměňování. Dosud v této oblasti existovaly nedůvodně velké rozdíly, což otvíralo prostor pro korupční jednání.

Info_17ZP

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..