Dětský den na Parukářce

Sdrečně vás zveme na Dětský den na Parukářce, kterou organizuje iniciativa Koalice Parukářka sdružující subjekty bojující již několik let za zachování parku a zeleně v něm. Cílem akce je upozornit občany Prahy 3 na plánované referendum k parku Parukářka a informovat je zároveň o nebezpečích, které parku hrozí, a proč je důležité k referendu přijít a hlasovat. Dětský den začíná ve13.00 v neděli 7.9.2014 v areálu skautské klubovny (Pitterova 1, Praha 3) ležící na jížním upatí vrchu sv. Kříže (park Parukářka). Na místě budou jednotliví členové a členky Koalice Parukářka, kteří Vám rádi osvětlí blíže celou problematiku a zodpoví na vaše dotazy.

Tisková zpráva:

Dne 10. a 11. října 2014 se společně s komunálními volbami bude konat historicky první místní referendum na Praze 3. Na popud členů sdružených v rámci iniciativy Koalice Parukářka referendum zorganizuje Radnice Městské části Praha 3. Hlavním cílem místního referenda je zavázat budoucí vedení Prahy 3, aby hájilo celistvost Parukářky jako souvislé plochy zeleně a ochránilo dotčené pozemky před hrozící bytovou a komerční výstavbou.

Občanská sdružení a další organizace a spolky semknuté pod hlavičkou Koalice Parukářka (www.koaliceparukarka.cz) se již několik let aktivně zapojují do aktivit za záchranu zeleně v parku Parukářka (vrchu sv. Kříže) a v jeho nejbližším okolí. Koalice Parukářka proto vítá iniciativu radnice vyhlásit místní referendum a vlastními aktivitami toto referendum podpoří.

„Jedním z našich cílů je informovat občany a občanky Prahy 3 o důležitosti referenda k Parukářce a proč je vhodné a dobré se jej účastnit. Ačkoli současné vedení radnice před dvěma roky částečně zamezilo rozvoji další bytové zástavby v bezprostřední blízkost parku, nové zastupitelstvo a starosta či starostka se může k této věci postavit opačně. Výsledky místního referenda budou totiž pro jakékoli vedení radnice závazné“, vysvětluje mluvčí Koalice Parukářka Lukáš Haupt význam referenda.

Občané budou odpovídat na dvě otázky. V rámci první otázky je lokalita parku vymezena konkrétními čísly parcel a občané jsou dotazováni, zda souhlasí s využitím takto vymezeného území pro zeleň, parky, sport a rekreaci. Celé znění první otázky zní sice komplikovaně (obsahuje řadu čísel a zkratky používané v rámci územního plánu), ale přesně specifikuje dotčené území. V něm jsou obsaženy i pozemky firmy Ortenaria, která usiluje o jejich zástavbu. Druhá otázka se týká bývalých pozemků Českého rozhlasu (nyní patřících firmě WH Estate), které jsou bohužel v současné době vedeny jako stavební a nacházejí se v severní části parku. Otázka má zjistit, zda občané souhlasí s tím, aby se vedení Prahy 3  snažilo o změnu využití těchto pozemků a zachování zeleně.

„Naše kampaň má občany informovat, co se za složitými, ale přesně definovanými otázkami skrývá, co parku hrozí a proč mají říct občané v referendu ANO. Nejtěžším úkolem bude přesvědčit občany těch částí Prahy 3, kterých se problém Parukářky až tak nedotýká, k sousedské solidaritě. Dnes zástavba hrozí našemu parku, zítra to ale může být zeleň ve vašem okolí“, dodává Michal Váňa z občanského sdružení Parukářka.

Dětský den na Parukářce 7. září v neděli (od 13.00 h.) je jednou z akcí, kterými chtějí členové Koalice Parukářka veřejnosti zprostředkovat informace o konaném referendu a přesvědčit občany, aby šli hlasovat. Dětský den organizačně připravuje místní skupina vodních skautů, která je členem Koalice Parukářka. Jejich kapitán, Jaroslav Veit, upřesňuje:

„Rodiče s dětmi jsou jednou z významných cílových skupin, které chceme touto akcí oslovit. Proto jako skauti pořádáme právě dětský den, na který připravili řadu atrakcí. Konkrétně proběhne v areálu naší skautské klubovny ležící na úpatí Parukářky“; a dále dodává: „o 14 dní později, na 21. 9. připravujeme již tradiční Den pro Parukářku III se sérií minikoncertů, se kterým chceme oslovit i další cílové skupiny“.

Kontakty:

Lukáš Haupt, 603 169 012, lukas.haupt@gmail.com

referendumparukarka.cz

www.koaliceparukarka.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..