Očkování na Praze 3 se začíná konečně rozjíždět!

V pátek, 26. 2. konečně dorazila do Nemocnice sv. Kříže Žižkov první várka vakcín Moderna a od pondělka se tady začíná očkovat. Vakcínou od Pfizer očkuje Fakultní nemocnice Královské Vinohrady nebo těsně sousedící Státní zdravotní ústav ve Šrobárově.

To jsou zatím tři očkovací místa v oblasti Prahy 3. K registraci na všech těchto místech je třeba využít centrální rezervační systém.

Vakcínou Astra Zeneca začne očkovat také 19 praktických lékařů na Praze 3. Ti mohou pomoci zejména imobilním seniorům a očkovat je v případě nutnosti v domácím prostředí. Tito lékaři očkují své registrované pacienty. Doporučuji se obrátit přímo na ně, jejich seznam najdete zde.

Přednost mají vždy starší seniorky a senioři nad 80 let, ale už od pondělí se budou moci registrovat i všichni lidé nad 70 let a také učitelé. Je jasné, že vakcín bude málo a hned se na všechny nedostane. Přesto doporučujeme se registrovat co nejdříve. Umožní to lepší plánování distribuce vakcín mezi jednotlivá očkovací místa. A hlavně, očkování je pořád jedinou naší nadějí na návrat zpět k normálnímu životu.

Jsou před námi možná nejtěžší týdny celé pandemie. Prosím, buďme na sebe opatrní, zachovejme si zdravý rozum a nepodléhejme dezinformacím. Cesta ven existuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..