Olšanské náměstí se dočkalo rekonstrukce!

Po dvou letech příprav a běhání Ondřeje Ruta se dneska na Olšanském náměstí začalo stavět!

Tisková zpráva MČ Praha 3:

Na křižovatce Táboritská – Ondříčkova a před ZŠ Lupáčova začala dnes rozsáhlá rekonstrukce, během níž zde vyrostou bezpečnější přechody a chodníky, nové stromy i místo k posezení. Do konce letních prázdnin proběhne také rekonstrukce blízké křižovatky Ondříčkova – Bořivojova. Akce realizuje MČ Praha 3, kterou přijdou celkem na 17,2 milionu korun. Stavební úpravy jsou součástí rozsáhlejší strategie zklidnění a zvýšení bezpečnosti dětí a chodců v okolí ZŠ Lupáčova.

„Během zpracování projektu bezpečnostních úprav před ZŠ Lupáčova se ukázalo, že je nevyhnutelné spojit ho s rekonstrukcí přilehlé křižovatky Ondříčkova – Táboritská, kde hlavní město naplánovalo výměnu světelné signalizace. Protože město nemělo vůli navázat tuto akci na projekt v Lupáčově, vyčlenili jsme z rozpočtu městské části další prostředky na práce, které udělají z křižovatky kvalitní veřejný prostor,“ vysvětlil zástupce starostky pro dopravu a parkování Ondřej Rut.

Klidnější doprava před ZŠ Lupáčova
Rekonstrukce prostoru před ZŠ Lupáčova počítá se vznikem tzv. kiss and ride parkoviště vyhrazeného pouze pro potřeby rodičů dopravujících děti do místní školy, přičemž stávající parkoviště mezi hotelem Olšanka a školou bude zrušeno. Automobilový provoz pak zpomalí vyzvednutí celého prostoru křižovatky s Chelčického ulicí na úroveň chodníku. Vzhledem k tomu, že Lupáčovou a Ondříčkovou prochází cyklotrasa A421, počítá se také s vyhrazením prostoru pro protisměrný pohyb cyklistů včetně semaforu pro průjezd křižovatkou.

Křižovatka pro lidi, nejen pro auta
Samotná přestavba křižovatky Táboritská – Ondříčkova, jejíž úprava pochází z dílny architektonického studia a05, počítá s výstavbou nového veřejného prostranství před Bezovkou, které vznikne zrušením odbočovacího pruhu z Táboritské do Ondříčkovy ulice. Zvětšenou plochu pak zkrášlí výsadba nových stromů a trvalkových záhonů, mezi kterými bude zřízeno místo k posezení. Pro bezpečnější pohyb chodců skrze křižovatku budou stávající přechody doplněny dělícími ostrůvky a kompletní výměnu čeká také světelná signalizace řídící provoz křižovatky.

Bezpečnost chodců především
Kromě výše zmiňovaných rekonstrukcí čeká letos proměna také křižovatku Ondříčkova – Bořivojova, kde radnice naplánovala vybudování nového přechodu s integrovaným dělícím ostrůvkem. Projekt počítá také s rozšířením okolních chodníků.

„Bezpečnost chodců a zkvalitnění veřejného prostoru je pro radnici prioritou,“ říká zástupce starostky Ondřej Rut.
Radnice se proto chystá v úpravách okolí Olšanského náměstí pokračovat a již připravuje architektonickou studii širšího okolí. V příštích letech se počítá zejména s rozšířením tramvajových ostrůvků a výsadbou nových stromořadí.

Podrobnosti o chystané rekonstrukci najdete pod odkazem na blogu Ondřeje Ruta.

http://rut.blog.respekt.ihned.cz/c1-62209970-okoli-olsanskeho-namesti-ceka-promena-nove-stromy-chodniky-i-misto-k-posezeni

10403370_10153020935643029_8609526269221421513_n

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..