Piráti připravují už čtvrtou výměnu v radě.

Praha 3 by si na prosincovém zasedání zastupitelstva měla zvolit novou pirátskou místostarostku pro školství a zahraniční vztahy. Stát by se jí měla Margita Brychtová. Z vedení radnice i ze zastupitelstva odchází kontroverzní volební lídr Pirátů Štěpán Štrébl.

Klub Zelených a nezávislých byl opět požádán o to, aby na zasedání zastupitelstva 14. prosince podpořil další změnu v radě. Při vědomí závazků plynoucích z koaliční smlouvy naši zastupitelé a zastupitelky novou místostarostku volit budou a budou i ve spolupráci s ní nadále pracovat na prosazení priorit, které občanům a občankám městské části slíbili ve svém programu.

Do žižkovského zastupitelstva se v roce 2018 dostalo 8 pirátských zastupitelů a zastupitelek a v devítičlenné radě vyjednali 4 radní. Za uplynulé tři roky ale v radě uskutečnili již tři personální změny a vyloučili ze svého zastupitelského klubu jednu zastupitelku. Nyní budou svoje nominace měnit počtvrté a podruhé dojde i ke jmenování nového zastupitele. Funkci radního si tak nakonec vyzkouší každý z původních 8 zvolených zastupitelů a zastupitelek. Takto časté změny nepřispívají stabilitě na radnici ani výkonu důležitých gescí.

Způsob práce dosavadního pirátského místostarosty Štrébla již nějakou dobu nepřinášel výsledky, a to ani takové, které by si on sám představoval. Konfrontační styl jeho práce a komunikace ve vztahu ke koaličním partnerům i zaměstnancům úřadu se neprokázal jako funkční model k dosažení jakýchkoliv cílů. Navíc mediální kauzy kolem něj radnici poškozovaly. Proto jako Zelení jeho výměnu vítáme a těšíme se na spolupráci s novou místostarostkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..