Přechod na Želivského ulici zůstane. Bude signalizovaný

Tisková zpráva Prahy 3, 4. 9. 2019

Přestože přechod v blízkosti hospody U Kozla patří k jedněm z nejobávanějších v metropoli, panovaly obavy místních obyvatel, že bude při rekonstrukci ulice Jana Želivského úplně zrušen. Vedení radnice však minulý týden tyto obavy zažehnalo a s Magistrátem hl. m. Prahy dohodlo, že přechod na frekventované komunikaci zůstane.

Rekonstrukce ulice Jana Želivského probíhá ve dvou etapách, které se lámou právě v okolí Basilejského náměstí, kde se nachází i zmiňovaný přechod. Z důvodu rozpojení investic hrozilo, že přechod přes čtyřproudou ulici, která je navíc rozdělená tramvajovým pásem, bude na čas úplně zrušen. Jelikož v následujících letech dojde v nedalekém okolí Nákladového nádraží Žižkov k výstavbě a ještě víc se tak zvýší hustota automobilového provozu, bylo by zrušení přechodu přes takto rušnou ulici pro místní obyvatele značnou komplikací. Z toho důvodu zaslali občané Prahy 3 na Magistrát hl. m. Prahy petici se 400 podpisy.

Na jednání s náměstkem primátora pro dopravu Adamem Scheinherrem se nakonec městská část domluvila na tom, že se zde přechod zachová. Přechod bude nově signalizovaný a bude zřízen jeden vyčkávací meziostrůvek. „Jsme rádi, že se nám podařilo prosadit jeho zachování. Musíme myslet především na místní obyvatele a jejich bezpečnost a pohodlí,“ říká místostarosta pro dopravu Ondřej Rut.

Není to však jediné problémové místo na komunikaci Jana Želivského. Kritickým bodem je i nedaleká zastávka tramvaje před křižovatkou Ohrada, která je na špičce žebříčku nehodovosti v měřítku celé Prahy. I toto místo by mohlo být námětem pro další jednání. „Vyjednávání o budoucí podobě této ulice pro nás tímto vůbec nekončí, ba naopak. Doufáme, že se to TSK po prázdninách konečně podaří rozhýbat. Chceme řešit i neuspokojivou situaci například u zastávky Biskupcova, která  je pro chodce opravdu nepříjemná,“ dodává Rut.

Tím, jak by mohlo v budoucnu vypadat možné řešení podoby zastávky Biskupcova, se bude v pondělí 9. září od 17 hodin zabývat dopravní komise Prahy 3.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..