Sousedská sbírka pro ukrajinské uprchlíky

Poslední 2 týdny nás všechny šokuje a trápí ruská agrese vůči Ukrajině. Vedení Prahy 3 od začátku iniciovalo pomoc příchozím ukrajinským uprchlíkům. Nyní pořádá sbírku vybavení, zapojte se i vy.

Ubytovna městské části je plně obsazena maminkami s dětmi, adaptujeme a vybavujeme další objekt, který by měl být od 20. března k dispozici. Nyní jsme také vyčlenili 8 bytů pro dočasné krizové ubytování ukrajinských uprchlíků. Část z nich jsme před časem opravili k užívání díky spolupráci s hlavním městem, a to z prostředků Fondu rozvoje dostupného bydlení.

Městská část pořizuje lednice, pračky a postele, s obstaráním dalšího vybavení, bychom rádi požádali o pomoc vás. Pokud byste chtěli pomoci, od 9. 3. 2022 startujeme sbírku vybavení dle seznamu, který naleznete níže. Akci koordinuje odbor bytů pod vedením zeleného místostarosty Ondřeje Ruta.

    • Drobné věci můžete nosit na vrátnici radnice Prahy 3 Havlíčkovo náměstí 9, Praha 3 ve všední dny od 8-18 h.
    • Pokud budete mít objemnější dar, jako je nábytek nebo větší zařízení, volejte prosím na kontaktní telefon 771 235 837 a domluvte se s naší koordinátorkou dopředu.
    • V případě dotazů ke sbírce můžete volat rovněž na kontaktní linku 771 235 837 po-pá od 9- 19 h, o víkendu sms, nebo napsat email na: vybaveni@praha3.cz.

Průběžně vás budeme informovat o stavu sbírky a akutně poptávaných věcech. Nenoste prosím oblečení, hygienické potřeby a plyšáky.  Ty prosím směřujte na nadační fond Šatník, se kterým městská část spolupracuje.

Děkujeme za vaši pomoc a solidaritu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..