Tisková zpráva Žižkov(nejen)sobě k povolebnímu vyjednávání

Odmítáme brát TOP 09 a ČSSD jako jeden subjekt, říká Stropnický

 

Praha (24. 10. 2014) – Koalice Žižkov (nejen) sobě /ŽNS/, která se ziskem 27,3% vyhrála v říjnu komunální volby na Praze 3 a získala tak 11 mandátů v místním zastupitelstvu, jednala v pátek odpoledne o dosavadních vyjednáváních a dalším postupu. Zastupitelé na jednání svého klubu schválili zprávu o dosavadním průběhu jednání, kterou předložil předseda klubu a kandidát na starostu Prahy 3 Matěj Stropnický.

„Aby nedocházelo k dezinterpretacím, rozhodli jsme se být co nejtransparentnější a zveřejnit návrhy, které jsme dosud předložili našim možným koaličním partnerům i jejich reakce,“ uvedl k tomu Stropnický s tím, že se ve čtvrtek odehrálo jednání mezi ŽNS, TOP 09 a ČSSD, na které přišly druhé dvě strany s informací, že již nalezly společný programový průnik a požádaly ŽNS, aby jej koalice připomínkovala.

„Jednání o partnerství v trojkoalici se nebráníme, není však možné, aby se ‚jménem civilizace‘ dva dohodli dopředu a třetího, zvlášť je-li vítězem voleb, stavěli před hotovou věc. Takto by případná koalice fungovat nemohla,“ řekl Stropnický s narážkou na známé pikle z filmu Císařův pekař. ŽNS proto obratem navrhl společné jednání o programu, kde východiskem může být buď program ŽNS, který je nejkomplexnější, nebo kterýkoli z programů ŽNS, TOP 09 či ČSSD, nebo společná tvorba programu na jejich základě, ale od čistého stolu. Žádný návrh však nebyl zatím přijat.

Další jednání budou pokračovat s největší pravděpodobností v pondělí.

„Nadále upřednostňujeme dvojkoalici s TOP 09, ale nebráníme se ani pokračování stávající trojkoalice ve složení ŽNS, TOP 09, ČSSD a oslovujeme i další subjekty v zastupitelstvu. Východiskem na všech jednáních zůstává náš stobodový program pro Prahu 3, který jsme partnerům předali a požádali je o jeho připomínkování. Vyjma formulačních otázek u výkupu pozemků na Nákladovém nádraží Žižkov a cyklogenerelu k němu na jednáních dosud nezazněla žádná konkrétní námitka,“ dodal Stropnický.

Odkaz na zprávu o vyjednáváních: http://praha3.zeleni.cz/ruzne/zprava-o-vyjednavani-zns-o-povolebni-spolupraci-na-praze-3/

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..