Zelení k Viktorii Žižkov: neprodávejme pozemky v centru developerovi! Jednejme o dlouhodobém pronájmu.

Zelení navrhují nabídnout Viktorce Žižkov nájem stadionu na 25 let za 1 Kč a investice MČ v objemu 25 milionů do rekonstrukce stadionu

Dnes je na programu zastupitelstva i budoucnost fotbalu na Viktorce Žižkov. Rozhodování Zelených je motivováno primárně snahou o udržení ligového i mládežnického fotbalu na stadionu na Žižkově. Nabídka FK Viktoria Žižkov (FKVZ) ze září 2020 neposkytuje dostatečné garance zachování fotbalu na Žižkově. FKVZ se zavazuje udržet na Žižkově fotbal pouze do roku 2025 a nový stadion má vzniknout kdekoli na území hlavního města.

Jsme jako Zelení a Zelené přesvědčeni, že MČ Praha 3 by principiálně neměla připustit odprodej takto cenných pozemků v centru města (výtečná dopravní dostupnost, vazba na tram, metro, vlak), jak se tomu stalo s mnohými městskými pozemky v minulosti. Navíc – když FKVZ nedokáže úspěšné naplnění svých ambiciózních vizí garantovat. FKVZ dnes ultimativně deklaruje, že přistoupí na spolupráci pouze za podmínky prodeje stadionu.

Klub Zelených a nezávislých je ale přesvědčen, že k vyřešení situace je třeba oboustranné vůle ke spolupráci a ochotě se domluvit. Zachránit Viktorku na Žižkově mohou jen partneři se vzájemným respektem a důvěrou. Proto klub Zelených a nezávislých prosazuje, aby MČ Praha 3 jednala s FKVZ o této nabídce dlouhodobého pronájmu:

a) Nová nájemní smlouva na stadion, a to na dobu 25 let za symbolickou 1 korunu / rok, a to za podmínky, že bude fotbalový stadion využíván pro ligová fotbalová utkání nejméně 4 další fotbalové sezony po znovuzískání licence FAČR a později alespoň jako tréninkový fotbalový stadion.

b) Bezodkladné investovat ze strany MČ Praha 3 ve výši 25 milionů Kč do nezbytných oprav stadionu dle požadavků FAČR.

c) Nezbytným předpokladem pro výše uvedenou spolupráci je, že fotbalový klub převezme kompletní správu stadionu a vyřízení potřebné licence dle požadavků FAČR včetně přístupů a parkovacích míst.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..