Zelení v zastupitelstvu Prahy 3 zastavili jednání o prodeji stadionu a lukrativních pozemků developerovi

Dnešní zastupitelstvo Prahy 3 neschválilo “smlouvu o investici” mezi Prahou 3 a FK Viktoria Žižkov.
Selhal tak další pokus majitele fotbalového klubu o převedení obecních pozemků do jeho rukou. Zelení jako jediný politický klub v zastupitelstvu dlouhodobě odmítají jednat o prodeji stadionu a pozemků pod ním.

tisková zpráva základní organizace Strany Zelených Praha 3
29. 4. 2021

Prodej stadionu, nad jehož budoucností se vznáší otazník do rukou developerovi, považují za riskantní a principiálně špatný krok. Majitelem fotbalového klubu je od minulého roku podnikatel v developmentu Martin Louda, který je spoluvlastníkem Domu Radost.

“Kvůli stále přísnějším požadavkům FAČR na parametry stadionu pro ligový fotbal není vůbec jisté, že Viktoria Žižkov bude hrát do budoucna fotbal právě na Žižkově. V situaci, kdy klub toto není schopen ve smlouvě zaručit, by bylo krátkozraké prodávat stadion a pozemek pod ním do soukromých rukou,” říká Ondřej Rut, místostarosta Prahy 3.

Zelení dlouhodobě vyzývají majitele klubu, aby začal s Prahou 3 jednat o dlouhodobém pronájmu. Ten to ale soustavně odmítá a po celou dobu usiluje výhradně o odkup lukrativních pozemků
u Hlavního nádraží do svých rukou.

“Pevně věříme, že poté, co tento pokus na zastupitelstvu již podruhé selhal, začneme se konečně vážně bavit o variantně dlouhodobého pronájmu,”
– Ondřej Rut.

“Jsme principiálně proti vyvádění městských pozemků do rukou developerů, toho jsme si na Žižkově užili už dost a tyhle chyby našich předchůdců opakovat nehodláme. Jakmile město ztratí nad pozemky kontrolu, nikdo už nikdy nezaručí, že zde skutečně zůstane sport.” uvádí Lucia Zachariášová, spolupředsedkyně žižkovských Zelených.

Smlouvou se smluvní strany měly zavázat “pokračovat v jednáních ve snaze dospět k prodeji Stadionu do 30. ledna 2022”. Zelení na zastupitelstvu navrhli variantu usnesení, která neobsahovala příslib kroků vedoucích k prodeji stadionu. Ačkoliv tento návrh získal v zastupitelstvu ze všech variant největší podporu, do většiny v zastupitelstvu chyběly 3 hlasy.

Návrh smlouvy, jak byl navržen radou do zastupitelstva je k nahlédnutí zde.
Návrh smlovy, jak jej navrhovali schválit Zelení, je zde.

Kontakty:
Ondřej Rut: 608 766 603, rut.ondrej@praha3.cz
Lucia Zachariášová: 777 467 571, lucia.zacharias@gmail.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..