Žižkovské Zelené nově povede Lucia Zachariášová a Zdeněk Jahn

Ve středu 24. března si naše základní organizace zvolila na dva roky nové vedení – Radu základní organizace. Do jejích řad byly zvoleny osobnosti s rozmanitými zkušenostmi i tematickým záběrem. U všech ale platí, že se už dnes aktivně podílejí na veřejném dění v naší městské části. 

Spolupředsedkyní je nově Lucia Zachariášová, právnička, bývalá zastupitelka Prahy 3, která se věnuje lidským právům, sociální oblasti a jejímž největším politickým tématem je podpora pečujících. Spolu s ní byl zvolen Zdeněk Jahn, ekonom, člen Finančního výboru Prahy 3, neúnavný bojovník proti vizuálnímu smogu a organizátor mnoha komunitních akcí a zakladatel oblíbených facebookových skupin (např. Vše za odnos Žižkov).

Mám radost, že jsme získali podporu od naší základní organizace, která je plná aktivních lidí se zájmem o komunální témata. To bude důležité, neboť příští rok proběhnou komunální volby a my se chceme soustředit na kampaň, v níž chceme obyvatelkám a obyvatelům naší městské části především ukázat, co vše se našim zastupitelům a zastupitelce za čtyři roky podařilo prosadit. Chtěli bychom se také zaměřit na komunikaci s lidmi z Prahy 3 a zjistit od nich, co jsou ta nejaktuálnější témata, která je zajímají,” říká Lucia Zachariášová.
Zdeněk Jahn doplňuje: “Mezi naše priority patří ještě větší zapojení členské základny a motivace nových lidí. Chtěli bychom také organizovat více veřejných akcí, i kdyby zatím měly proběhnout pouze v on-line prostoru.

Dalšími členkami a členy Rady základní organizace jsou Petra Urbanová, právnička, která se věnuje právu životního prostředí a evropskému právu. Zkušenosti má také s územním plánováním a správním právem, i právem soukromým. Dále je to Rebeka Vadasová, učitelka a členka Výboru pro výchovu a vzdělávání, která bojuje proti segregaci ve školství a usiluje o dostupné kvalitní školství pro každého. Zvolena byla i grantová specialistka Jana Valová,  místopředsedkyně Komise životního prostředí, která má díky zkušenosti z práce na radnici výbornou znalost veřejné správy a vedle životního prostředí je její prioritou sociální politika. Vladimír Kolář Kusbach je vědec, geofyzik, který se věnuje tématu dostupnosti bydlení a v bytové komisi Prahy 3 pomáhá realizovat politiku podporovaného bydlení. V neposlední řadě se novým členem RZO stal politolog a odborník na městskou mobilitu Zdeněk Svačina, člen Dopravní komise Prahy 3.

Za všechny zvolené dodává spolupředsedkyně Lucia Zachariášová: “Těšíme se na práci pro Zelené i Prahu 3. Sledujte nás, protože o nás brzy určitě uslyšíte.”

A Zdeněk Jahn uzavírá: “Již tuto sobotu odpoledne budeme uklízet na Vítkově v rámci akce Ukliďme Česko, přijďte nám pomoct!”
https://www.uklidmecesko.cz/event/27927

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..