Znáte Cyrila? Díky Zeleným má Praha 3 nejhustší síť cyklostojanů v Praze

Cyril je náš systém míst určených pro parkování kol či koloběžek na Praze 3. A přibývá služeb, které jej ukládají ve svých aplikacích.

Nejen, že jsme našemu systému parkování kol dali lépe zapamatovatelné jméno, ale také jsme všechna tato místa vyznačili do mapy a postupně je rozšiřujeme o další. Stojany na kola jsou podle nás přirozeným inventářem každého moderního evropského města.

Jsme totiž přesvědčeni, že cyklistika je budoucnost městské mobility a že město, které ji nepodporuje, je hloupé město.

Aktuálně můžete na Praze 3 najít 309 cyklostojanů (nejčastěji tzv. úček) na 172 místech a 7 míst vyhrazených vodorovným značením. Díky tomu má Praha 3 nejhustší síť cykloparkování v Praze, a možná i v Česku! Ihned po našem nástupu na radnici jsme vytipovali místa, kde cyklistky a cyklisti často stojany marně hledají a zároveň je zde dostatek prostoru. Tato místa jsme konzultovali s odborem dopravy a TSK (Technická správa komunikací hlavního města Prahy), která pak velmi rychle jednotlivé cyklostojany nainstalovala, tímto děkujeme za spolupráci!

Zelené body v mapce jsou jednotlivá veřejná parkovací místa pro kola, fialově jsou místa v uzavřených areálech a nakonec černě a fialově jsou místa, kde máme přislíbené cyklostojany do budoucna. Všechny body jsou zároveň součástí platformy OpenStreetMap, odkud je jednoduše přenášejí do svých map ostatní mapové portály, jako např. Prahou na kole či mapy.cz.

Cyril by měl nejen sloužit všem, kteří v Praze šlapou do pedálu na svém kole a potřebují ho zaparkovat před obchodem, kavárnou či u tramvajové zastávky.

Je to také nástroj, jak podpořit rozvoj služeb sdílených kol a koloběžek, ale zároveň bojovat proti jejich nevhodnému parkování.

Nelze se totiž divit, že lidé parkují kolo nebo koloběžku špatně, když nabídka míst pro legální parkování skoro není. Jsme rádi, že někteří provozovatelé si to vzali za své a parkování umožňují pouze na uvedených místech. Budeme se snažit o to, aby takto do budoucna fungovali všichni.  Z toho důvodu chceme Cyrila dále rozšiřovat, takže pokud máte tip, kde cyklostojany ještě chybí, tak nám ho určitě napište!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..