Developerský projekt na Parukářce má od veřejnosti červenou.

24.2.2015 / Tisková zpráva klubu zastupitelů Žižkov (nejen) sobě

Developerský projekt na Parukářce má od veřejnosti červenou. Rozhodnutí je v rukou starostky, město vlastní přístupovou cestu.

Na včerejší debatu pořádanou žižkovskou radnicí dorazilo asi 150 občanů a občanek. Ze strany Žižkov (nejen) sobě i veřejnosti zazněly kritické hlasy k nadměrné hmotě a výšce chystané zástavby, která má vyrůst do výšky 15 metrů nad dětské hřiště na Parukářce.  

Architekt Lukáš Velíšek a zástupci společnosti WH Estate s.r.o., investora stavby, představili tři varianty projektu. Reakce veřejnosti však potvrdily, že i ústupová varianta představuje nevratné narušení horizontu kopce a rekreačního charakteru parku.

Na jednání nedorazila starostka městské části Praha 3 Vladislava Hujová a v panelu chyběl i jakýkoli její zástupce. Starostka Hujová má ve své kompetenci územní rozvoj a jménem městské části vydává stanoviska k jednotlivým stavebním záměrům.

Radnice Prahy 3 přitom může realizaci stavby zásadním způsobem ovlivnit nebo stavbě přímo zabránit. Vlastní totiž 5m2 pozemku (parc. č. 1793/6 v k.ú. Žižkov), který developer ke stavbě nezbytně potřebuje k vybudování příjezdové cesty.

„Reakce veřejnosti jednoznačně potvrdily náš názor, že stavba, která jakýmkoli způsobem přesahuje úroveň dětského hřiště a zasahuje do pohledů z parku, je nepřijatelná. Investor postupuje zcela proti přirozené morfologii, když počet pater graduje spolu se stoupajícím pozemkem směrem k hřišti,“ konstatuje Ondřej Rut, předseda opozičního klubu zastupitelů Žižkov (nejen) sobě.

Na pozemcích dnes stojí objekt bývalých studií a zázemí Českého rozhlasu. Ten nemovitost prodal ve veřejné dražbě v roce 2013 společnosti WH Estate s.r.o., za kterou stojí izraelský podnikatel Joseph Vakrat. Chystaný developerský projekt byl jedním z hlavních důvodů vyhlášení místního referenda o pravidlech využití lokality Parukářka, které proběhlo z podnětu Koalice Parukářka a iniciativy místostarostů Žižkov (nejen) sobě společně s komunálními volbami. Kvůli nízké volební účasti nejsou výsledky referenda závazné, za ochranu Parukářky se však postavila naprostá většina hlasujících.

VIDEO 5m2 pro záchranu Parukářky: http://youtu.be/VQJHSa0VqAw

Podrobnosti o záměru na blogu Ondřeje Ruta: http://rut.blog.respekt.ihned.cz/c1-63434970-izraelsky-developer-chce-zastavet-cast-parukarky-radnice-tomu-muze-zabranit

Kontakt:

Ondřej Rut
Předseda klubu zastupitelů Žižkov (nejen) sobě
608 766 603
rut.ondrej@praha3.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..