Matěj Stropnický ukáže svůj názor na novou tvář Žižkova

Tisková zpráva: Cyklus besed na téma budoucnosti Prahy 3 začne již ve středu 5. září v nově otevřené žižkovské galerii Record Gallery Club.

Žižkov je vnímán stále jako tradiční čtvrť s horší sociální strukturou. Žižkovské hospůdky a žižkovské ulice mnohde připomínají minulé století. Přitom lidé, kteří zde žijí, mají svoje nároky a mnozí z nich očekávají nové nápady a modernost jak od veřejných institucí, tak od místních podnikatelů.

Jako první svůj pohled představí Matěj Stropnický. Syn herce, režiséra a diplomata Martina Stropnického se ve svých 23 letech stal zastupitelem Prahy 3 a od letošního roku je místostarostou této městské části. Je členem předsednictva Strany Zelených. V rámci své práce pro Prahu 3 mj. nesouhlasil se změnami územního plánu či organizoval odpor ke zbourání Nákladového nádraží Žižkov.

Neotřelý pohled mladého politika, který se vážně zabývá rozvojem městské části, budou mít příchozí možnost poznat ve středu 5. září v 19 hodin.

Hned další týden 12. září se významná česká socioložka Jiřina Šiklová pokusí popsat proměny městského života v obecnější perspektivě. Nakolik veřejný prostor, jeho členění a uspořádání odpovídá potřebám člověka 21. století a jak se budou měnit požadavky pramenící z nového rychlého životního stylu?

Record Gallery Club je nově zřízená galerie, která si klade za cíl vtisknout novou, mladou a kosmopolitní tvář pražskému Žižkovu. Zaměří se na setkávání umělců a běžných lidí v exkluzivním prostoru. Chce se stát vibrujícím srdcem oblasti okolo slavného památníku Jana Žižky.

Leták k akci ke stažení (.pdf)

Kontakt pro novináře a pořadatele akcí

Ladislav Koubek
Produkční ředitel

Record Gallery Club
Husitská 11, Praha 3
www.recordgalleryclub.cz
info@recordgalleryclub.cz
777 668 473

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..