Tisková zpráva: 10 let jízdy zelených na Praze 3

Praha, 6. září 2013 – Zelení na Praze 3 vyrážejí v sobotu na cyklojízdu po kauzách Žižkova a Vinohrad oslavit 10 let svého působení. Oslava bude pokračovat koncerty a dalším programem v kampu Pražačka.

Před deseti lety založil Matěj Stropnický společně s dalšími zelenými základní organizaci Strany zelených na Praze 3. Za tuto dobu se žižkovská zelená buňka stala jednou z největších i nejaktivnějších organizací v rámci zelených vůbec, má dnes 50 členů a násobně tolik příznivců. Spolupracuje s řadou lokálních i celonárodních občanských iniciativ a sdruženími za přívětivější život na Žižkově a Vinohradech jako jsou Žižkov (nejen) sobě, Tady není developerovo, Koalice Parukářka aj. „Zeleným na Praze 3 se vloni po 6 letech opozice podařilo začít uskutečňovat změny, které veřejnosti slíbili. Privatizace bytů probíhá tak, že na ni všichni dosáhnou a vědí, kdy přijdou na řadu, Nákladové nádraží Žižkov stojí a pořádají se v něm kulturní akce, Parukářka přestala být rájem developerů a je zachována pro volný čas všech, Radniční noviny už nejsou hlásnou troubou radnice, ale probíhá v nich diskuse, a to i za účasti opozice, je toho ale mnohem víc. Nejpodstatnější je, že naše úsilí měnit politiku má smysl,“ vypočítává Matěj Stropnický, zástupce starostky MČ Praha 3 a místopředseda Strany zelených. (více také na http://praha3.zeleni.cz/ruzne/co-prosadili-zastupitele-za-zizkov-nejen-sobe-behem-sveho-rocniho-pusobeni-na-radnici-prahy-3/). Nemůžeme se samozřejmě pochlubit jenom úspěchy. Některým kauzám, jako výstavbě Central Parku nebo Crystal Prague se nám zabránit nepodařilo – i to k politice patří.

Samotná oslava desetileté činnosti zelených na Praze 3 odstartuje cyklojízdou 7. září v sobotu v 15.00 od stadionu FK Viktoria Žižkov. Trasa prochází všemi částmi Prahy 3 od historického Žižkova, přes Vinohrady, Jarov a ukončena bude na Ohradě v kempu Pražačka. Měří přibližně 7,5 km a obsahuje 7 zastávek, na kterých zelení okomentují a připomenou historické i současné kauzy, problémy či projekty Prahy 3, kterými se zabývali či je v současnosti stále řeší. V kempu Pražačka odstartuje druhá část oslavy se znalostním kvízem, talk show OFF a s hudební produkcí v podání žižkovské zpěvačky Dagmar Herzánové, skupiny The Lazy Bones, zeleného DJ Jo Jo Jo nebo australského fanouška českých zelených DJ Raja. „Cílem akce je veřejnosti neformální cestou připomenout desetiletí aktivismu zelených na Praze 3. Koncept oslavy měl obsahovat informační, marketingovou, zábavní, ale i vzdělávací složku a já doufám, že se nám to podařilo“, vysvětluje Lukáš Haupt, předseda zelených na Praze 3.

Kontaktní osoby:

Lukáš Haupt, tel.: 603 169 012
Matěj Stropnický, tel.: 605 344 748

http://praha3.zeleni.cz/
https://www.facebook.com/zeleni.praha3
https://plus.google.com/105038890855189065489

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..