Zpět

Díky Zeleným fotbal na Žižkově zůstává!

Fotbal na Žižkově zůstává díky Zeleným, kteří minulý rok zabránili prodeji stadionu do rukou developerů. S novými majiteli klubu se městská část domluvila na dlouhodobém pronájmu a fotbal na Žižkově zůstává.

Jsme rádi, že jsme jako Zelení a Zelené nepodlehli tlaku a nenechali se zviklat k zahájení jednání s developerem o prodeji pozemků.

Zelení dlouhodobě vyzívali dřívějšího majitele klubu, podnikatele v developmentu Martina Loudu, aby začal s Prahou 3 jednat o dlouhodobém pronájmu. Ten to ale soustavně odmítal a po celou dobu usiloval výhradně o odkup lukrativních pozemků u Hlavního nádraží do svých rukou. V momentě kdy se ukázalo, že cesta k pozemkům zřejmě nebude tak jednoduchá, odešel pan Louda z fotbalového prostředí.

  • "Jsme principiálně proti vyvádění městských pozemků do rukou developerů, toho jsme si na Žižkově užili už dost a tyhle chyby našich předchůdců opakovat nehodláme. Jakmile město ztratí nad pozemky kontrolu, nikdo už nikdy nezaručí, že zde skutečně zůstane sport.”

V létě roku 2021 koupili klub noví majitelé, se kterými se radnice ihned dohodla nejdříve na standardní nájemní smlouvě na 1 rok, díky které klub získal licenci. Následně se zástupci klubu domluvi s městskou částí na dlouhodobém pronájmu na 30 let za symbolické nájemném, naopak klub se bude starat o údržbu stadionu. 

Opozicí kritizované předkupní právo je ve smlouvě pouze jako pojistka pro klub, aby radnice v budoucnu nemohla klub vyhnat a prodat stadion někomu jinému. Na rozdíl od značné části opozice však stadion prodávat nechceme. Viktorka má garantováno, že na Žižkově může hrát, pokud se udrží alespoň ve 3. lize, v opačném případě nájemní smlouva končí.