Zpět

ZELENÍ ZAHÁJILI KAMPAŇ PRO VOLBY V PRAZE 3

Zelení z Prahy 3 dnes zahájili volební kampaň pro podzimní komunální volby. Kandidátem na starostu je Ondřej Rut, současný místostarosta Prahy 3. Kampaň bude doprovázet heslo ČTVRŤ, KTEROU CHCEŠ.

Hlavními tématy, se kterými jdou Zelení z Prahy 3 do voleb jsou výsadba stromořadí v ulicích, příjemnější a bezpečnější veřejná prostranství, kvalitní a dostupné školy, školky a dětské skupiny, dostupné bydlení a podpora lidem pečujícím o své blízké.

“Chceme lidem představit práci, která je za námi za 16 let v zastupitelstvu Prahy 3. Budeme se lidí ptát, v jaké čtvrti chtějí žít, co je trápí, co jim tu chybí, představíme také naše zcela konkrétní vize doslova pro každý kout Prahy 3. Používat k tomu budeme mapu - jak fyzickou při kampani v ulicích, tak online mapu na webu. Každý se může podívat, co chystáme v okolí jeho bydliště, školy nebo práce,” přibližuje volební lídr Zelených, Ondřej Rut.

“Praha 3 má podle nás být čtvrtí, kde můžete bez obav poslat děti ráno pěšky do školy, po které se může bezpečně pohybovat i seniorka o holi nebo člověk na vozíku, čtvrtí, ve které vlastnictví auta není podmínkou spokojeného života.” vysvětluje dvojka kandidátky Rebeka Vadasová.

Jednou z priorit je proto kromě výše zmíněných také zaváděných dalších rezidenčních zón 30, zlepšení podmínek pro pěší, cestující MHD a lidi na kolech, a to i v rámci chystané rekonstrukce hlavních ulic jako je Želivského nebo Seifertova.

Zelení jsou v měřítku MČ Praha 3 dlouhodobě úspěšnou stranou, v minulých volbách v roce 2018 získali v samostatné kandidatuře 8,12%. V letošních volbách cílí na dvouciferný výsledek.

Nový volební web praha3.zeleni.cz.

Kandidátka Zelení Praha 3

Ondřej Rut
1. Ondřej Rut

Ondřej Rut je místostarosta Prahy 3, který má v gesci dopravu, sociální a bytovou politiku a energetiku. Vzděláním sociální ekolog již mnoho let vytrvale prosazuje zelenou politiku na komunální úrovni ve čtvrti, kde se narodil. Před aktuálním angažmá na radnici pracoval jako odborný poradce pro veřejnou správu v KPMG.

Rebeka Vadasová
2. Rebeka Vadasová

Rebeka Vadasová učí matematiku na druhém stupni veřejné základní školy. Ve volném čase se věnovala vedení oddílu pro děti se zrakovým postižením a na rodičovské spoluzakládala komunitní školku. Na Praze 3 zastupuje Zelené ve výboru pro výchovu a vzdělávání.

Matěj Michalk Žaloudek
3. Matěj Michalk Žaloudek

Matěj Michalk Žaloudek je vzděláním architekt se zkušeností ze soukromého sektoru v německém Stuttgartu, Berlíně a Praze a z kanceláře náměstkyně primátorky hlavního města. Na Praze 3 působí jako uvolněný předseda výboru pro územní rozvoj. Zaměřuje se na udržitelný urbanismus a městskou mobilitu.

Jana Valová
4. Jana Valová

Jana Valová je vystudovaná politická geografka. Profesně projektová manažerka a odbornice na evropské fondy aktuálně působí v kanceláři místostarosty na Praze 3, kde je zároveň členkou bytové komise a místopředsedkyní komise životního prostředí. Zaměřuje se zejména na problematiku bydlení a života ve městě v dobách klimatické krize.

Anna Gümplová
5. Anna Gümplová

Anna Gümplová je produkční v oblasti umění a kultury. Zaměřuje se především na současnou plastiku a jiné intervence a kulturní akce ve veřejném prostoru, pořádání uměleckých soutěží a systémovou podporu kulturní politiky v Praze. Na Praze 3 je místopředsedkyní kulturní komise.

Vladimír Kolář Kusbach
6. Vladimír Kolář Kusbach

Vladimír Kusbach je již dekádu vědeckým pracovníkem na Geofyzikálním ústavu Akademie věd, kde pracuje od doby dokončení studií ve Štrasburku a Praze. Na Prahu 3 jezdil již od mala za tátou na žižkovskou věž a teď tu má rodinu, je předsedou SVJ a za Zelené působí jako člen bytové komise.

Kristýna Dobrianská
7. Kristýna Dobrianská

Kristýna Dobrianská je studentka PF UK zaměřující se na právo životního prostředí. Pochází z Vysočiny, na Žižkově bydlí 4 roky a stejně dlouho je i v místních Zelených. Je členkou Redakční rady Radničních novin Prahy 3.

Martina Chmelová
8. Martina Chmelová

Martina Chmelová je současná dlouholetá zastupitelka MČ P3. Pracuje v komisi pro zdravotně sociální oblast a ve výboru pro výchovu a vzdělávání. Profesně pracuje jako koučka a psychoterapeutka.